Sıfır Binalardan Ev Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Yeni yapılan sıfır binalardan ev satın alanların sayısı da gittikçe artıyor. Peki, sıfır binalardan ev alırken nelere dikkat etmeli? İşte yanıtı...

Sıfır Binalardan Ev Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Yeni yapılan sıfır binalardan ev satın alanların sayısı da gittikçe artıyor. Peki, sıfır binalardan ev alırken nelere dikkat etmeli? İşte yanıtı...

Yeni konutlarda, kullanılan malzeme kalitesi, konutun fiyatının değeri ile orantılı olması ve ulaşım seçenekleri dikkat edilmesi gereken hususların başında geliyor.

MALZEME KALİTESİ

Kullanılan malzemelerin kalitesi uzun süreli kullanımlar için önemlidir. Malzeme kalitesini anlamak ve değerlendirmek çok kolay değildir. Fakat basit olarak kullanılan malzemelerden markası görünenleri not ederek bir kıyaslama yapabilirsiniz. İşçilik gerektiren işler ise kendilerini belli edecektir.

EV ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİ?

EVİN GERÇEK DEĞERİ

Yeni konutunuzu kredi ile alıyorsanız eksperin verdiği değeri konutun gerçek değeri olarak kabul edebilirsiniz. Eksperin verdiği değerin yüzde 10 ve üzerinden bir değer ile konutu alıyorsanız değerin üzerinde bir fiyat ödüyorsunuz demektir. Eğer konutunuzu kredi ile almıyorsanız kendiniz bireysel başvuruda bulunarak bir eksper gönderebilir veya almak istediğiniz evi çevredeki konutların metrekare fiyatlarını araştırabilirsiniz.

İSTANBUL'DA NERDEN EV ALINIR?

ULAŞIM SEÇENEKLERİ

Özellikle büyük şehirlerde ulaşım seçenekleri konutlara değer katmak ve kaliteli bir yaşam için gereklilik arz etmektedir. Gelecekte yapılacak çeşitli ulaşım seçeneklerinin yakınlarda olmasının ileride konutunuza değer katacağı unutulmamalıdır. Konutlar hem bir yatırım aracıdır, hem de kaliteli bir yaşam için gereklilik arz etmektedir. Tercihinizi yeni yapılan konutlardan yana yapabilirsiniz, fakat yeni yapılan konutların çevre ve bina düzeninin oturmasının belirli bir süre alacağını da unutmamalısınız.

 

EMLAK KURSU

Sıfır Binalardan Ev Alırken Nelere Dikkat Etmeli EMLAK KURSU
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Emlakçılık belgesi alma şartları!
Emlakçılık belgesi alma şartları!
Kira Gelirlerinde Gerçek Gider Yönteminde İndirilecek Giderler Nelerdir?
Kira Gelirlerinde Gerçek Gider Yönteminde İndirilecek Giderler Nelerdir?