İstanbul’da Nereden Ev Alınır ?

Emlak yatırımlarının değer kazanmasıyla vatandaş 'nereden ev alınır' sorusunu sıkça sorar oldu. Bu yazıda İstanbul'da nereden ev alınır sorusunu yanıtlıyoruz.

İstanbul’da Nereden Ev Alınır ?

Emlak yatırımlarının değer kazanmasıyla vatandaş 'nereden ev alınır' sorusunu sıkça sorar oldu. Bu yazıdaİstanbul'da nereden ev alınır sorusunu yanıtlıyoruz.

Düzenleyen: Tugay TOPÇU / Yeniemlak.com

Ev almak herkesin hayallerini süsler. Bazıları bu hayalini gerçekleştirse de bazıları halen 'nereden ev alınır, nereye yatırım yapılır' sorusuna net bir yanıt vermiş değil. Bu durum haliyle vatandaşın kafası karışıyor ve güçlükle elde ettiği birikimini nasıl değerlendireceği konusunda çekingen bir tavır sergilemeye itiyor. Biraz olsun bu kafa karışıklığının giderilmesi için 'İstanbul'da nereden ev alınır' sorunsalını masaya yatırdık.

İSTANBUL'DA NEREDEN EV ALINIR ?

İstanbul'a baktığımız zaman hem Anadolu hem de Avrupa yakasında daha önce neredeyse adını bile bilmediğimiz bazı bölgelerde devasa konut bölgeleri oluşturuldu. Bu konutları yapan firmalardan binlerce tüketici konut aldı. Çoğunun konutları da değer kazandı. Bu durum inşaat firmalarının gelişme potansiyeli olan bölgeleri çok iyi araştırdığını gösteriyor.

İSTANBUL'UN GELİŞEN BÖLGELERİ

Bazı bölgelerde gelişim dursa da Anadolu yakasında Ataşehir, Çekmeköy, Kurtköy ve şimdilerde Maltepe-Kartal aksı; Avrupa yakasındaysa Bahçeşehir, Göktürk, Silivri ve Beylikdüzü bölgeleri dair bazı örnekleri oluşturuyor.

Bu durumda, inşaat firmaları gelişme potansiyeli olan bölgeleri buluyor. Mesela depremden sonra Çekmeköy depreme dayanıklı bakir bir bölge olarak keşfedildi. Ataşehir'deki arsalar değerlendirilerek üst gelir grubuna yönelik projeler yapıldı ve orada bir çekim merkezi oluşturuldu. Metronun Kartal'a ulaşmasıyla o hatta sayısız projeye başlandı. Avrupa yakasında ise benzer gelişmeler Beylikdüzü, Göktürk ve Bahçeşehir'de yaşandı.

-

İstanbul'da Nereden Ev Alınır ?

-

YENİ PROJELER TAKİP EDİLMELİ

İyi bir yatırım için artan nüfus; hastane, otel, alışveriş merkezi ve eğitim kurumları gibi yeni projelerin olduğu bölgeler dikkate alınabilir. Bunlara ek olarak; imara açılan bölgeler ya da yeni belediye veya ilçe olan bölgeler emlak yatırımları için cazip olabilir.

Peki bölgesel olarak İstanbul’da nereden ev alınır ya da hangi nerelere yatırım yapılır ?

İşte o bölgeler :

Arsa ve arazi yatırımları için :

- Üçüncü Havalimanı projesine yakın bölgeler. Yani Arnavutköy ve civarı...
- Kuzey Marmara Otoyolu güzergâhında olan bölgeler,
- Körfez Köprü Geçiş projesine yakın olan bölgeler,
- İmara yeni açılan bölgeler
- Uzun vadede ise (10-20 yıl) İstanbul'un herhangi bir bölgesinden arsa almanız size mutlaka getiri sağlayacaktır.

Emlak yatırımları için :

- Silivri
- Kemerburgaz
- Çatalca
- Arnavutköy
- Zekeriyaköy
- Uskumruköy
- Hadımköy
- Riva
- Paşaköy
- Kurtköy
- Kandıra
- Karasu
- Yalova
- Gebze
- Fikirtepe
- Sancaktepe bölgeleri değerlendirilebilir.

 

EMLAK KURSU

İstanbul’da Nereden Ev Alınır EMLAK KURSU
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Emlakçılık belgesi alma şartları!
Emlakçılık belgesi alma şartları!
Kira Gelirlerinde Gerçek Gider Yönteminde İndirilecek Giderler Nelerdir?
Kira Gelirlerinde Gerçek Gider Yönteminde İndirilecek Giderler Nelerdir?