Bina Yaşı Konut Kredisi Kullanımını Etkiler mi?

Konut kredisi başvurusunun değerlendirilmesi aşamasında bankalar bazı koşullar ister. Peki, bina yaşı konut kredisi kullanımını etkiler mi ? İşte yanıtı...

Bina Yaşı Konut Kredisi Kullanımını Etkiler mi?

Konut kredisi başvurusunun değerlendirilmesi aşamasında tüketicide bazı koşullar aranır. Peki, bina yaşıkonut kredisi kullanımını etkiler mi ? İşte yanıtı...

Aylık gelirinin olduğunu ispatlayabilen herkes konut kredisi alabiliyor. Ancak kişinin daha önceden sorunlu kredisi varsa ve bankalar tarafından verilen kredi skorlaması kötüyse kredi kullanamıyor. Konut kredisi almak isteyen kişi, kendisine en uygun olan herhangi bir bankadan kredi talep edebiliyor. Konut kredisi alabilmek için bazı şartlar söz konusu oluyor.

KONUT KREDİSİ ŞARTLARI

Konut kredisi şartları arasında yer alanlardan biri de konut kredisi için bina yaşı şartıdır. Konut kredisinde bina yaş sınırı bulunmakla beraber bu yaş sınırı bankalar arasında farklılıklar gösteriyor.

Konut kredisinde bina yaşı bankalar arasında 20 ile 25 yıl arasında değişiklik gösteriyor. Konut kredisinde verilen krediye karşılık konut ipotek ediliyor. Bu yüzden hiçbir banka sağlam olmayan yapıya konut kredisi vermek istemiyor.

Konut kredisi şartları arasında bina yaşının yanı sıra kredi talebinde bulunan kişinin de sahip olması gereken şartlarda bulunuyor.

 

EMLAK KURSU

Bina Yaşı Konut Kredisi Kullanımını Etkiler mi EMLAK KURSU
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Emlakçılık belgesi alma şartları!
Emlakçılık belgesi alma şartları!
Kira Gelirlerinde Gerçek Gider Yönteminde İndirilecek Giderler Nelerdir?
Kira Gelirlerinde Gerçek Gider Yönteminde İndirilecek Giderler Nelerdir?