Vallaki Arama Motoru
Vallaki Arama Motoru

2017 Tapu Harcı Düzeltme Pişmanlık Dilekçesi

Tapu Harcı Nasıl Düzeltilir, Tapu Harcı Düzeltme Dilekçesi Örneği

2017 Tapu Harcı Düzeltme Pişmanlık Dilekçesi

Bilindiği üzere Maliye Bakanlığı tarafından pek çok kişiye daha az tapu harcı ödemek için düşük bedel gösterdikleri suçu gereğince vergi cezası kesmişti. İşte bu vergi cezası ile karşı karşıya kalmak istemeyen kişilerin Maliye Bakanlığı tarafından durum fark edilmeden tapu dairesine giderek tapu harcı düzeltme dilekçesi vermesi gerekiyor.

 

Tapu harcının daha düşük ödenmesi için pek çok kişi tapu devir işleminde satış bedelini gerçek değerinin altında gösteriyor. Durumu fark eden Maliye Bakanlığı da özellikle konut kredisi kullanarak ev alan kişileri yakın takip altına almış ve kullandığı konut kredisi tutarı yüksek olmasına rağmen tapudaki satış bedeli düşük olan konutların peşine düşmüş ve sahiplerine vergi cezası kesmişti.

Üstelik vergi cezası hem konutu alana hem de konutu satana kesiliyor. Bu nedenle iki tarafında vergide gerçek konut satış bedelini beyan ederek bu tip bir suç işlememeleri gerekiyor. Aşağıda yer alan dilekçe örneği el tapu harcı düzeltmek için başvuruda bulunmanız yeterli oluyor.

 

…………… VERGİ DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ’NE

Dairenizin …………… Vergi kimlik numaralı mükellefiyim. …………Vergilendirme dönemine ilişkin ………… Vergisi beyannamemi, kanuni süresi içinde verememiş/eksik vermiş bulunmaktayım.

Ekte sunulan beyannamenin , 213 sayılı Vergi Usul Kanunu’nun 371’inci maddesi hükümlerine göre kabulünü ve gerekli işlemin yapılmasını arz ederim.

ADRES:

…/…./….
Mükellef
(Vekili veya Temsilcisi)
Ad, Soyadı ve İmza

EKLER:
1-….. Vergilendirme Dönemine Ait… Vergisi Beyannamesi

 

EMLAK KURSU

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller emlakkursu.com.tr 'ye ittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz. 

2017 Tapu Harcı Düzeltme Pişmanlık Dilekçesi EMLAK KURSU
Arama Motoru
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Emlakçılık belgesi alma şartları!
Emlakçılık belgesi alma şartları!
Kira Gelirlerinde Gerçek Gider Yönteminde İndirilecek Giderler Nelerdir?
Kira Gelirlerinde Gerçek Gider Yönteminde İndirilecek Giderler Nelerdir?