GAYRİMENKULÜN KİRALANMASI HAKKINDA KİRAYA VEREN İLE ARACI KURUM ARASINDA HİZMET BEDELİ AKDİ

GAYRİMENKULÜN KİRALANMASI HAKKINDA KİRAYA VEREN İLE ARACI KURUM ARASINDA HİZMET BEDELİ AKDİ

 

 

 

 

 

 

 

 

GAYRİMENKULÜN KİRALANMASI HAKKINDA

KİRAYA VEREN İLE ARACI KURUM ARASINDA HİZMET BEDELİ AKDİ

 

TARAFLAR            :

 

Gayrimenkul Danışmanının              :
Adı Soyadı İş Ünvanı-Oda Sicil No’su           :………………………………………………………………...
T.C Kimlik No.                                              :………………………………………………………………...
Adres ve Telefon/Fax                         :………………………………………………………………...
Kiraya Verenin                                 :

Adı Soyadı / Ünvanı                           :………………………………………………………………...

T.C. Kimlik No.                                  :………………………………………………………………...

Adres, Telefon/Fax                             :………………………………………………………………...

Gayrimenkulün Cinsi                         :………………………………………………………………...

Gayrimenkulün Adresi                                   :………………………………………………………………...

Pafta, Ada, Parsel Nosu                                  :………………………………………………………………...

Yukarıda yazılı taraflar arasında, yukarıda özellikleri gösterilmiş bulunan gayrimenkulün kiraya verilmesi ile ilgili olarak Gayrimenkul Danışmanı ve Kiraya veren arasında aşağıda yazılı şartlarla bir Hizmet Bedeli akdi kurulmuştur.

GENEL ŞARTLAR                           :
1-Gayrimenkul Danışmanı, bu Hizmet Bedeli akdi ile akdin konusu olan gayrimenkule, aylık…………………………………………….  kira bedeli, ………………………………………….. depozito ve …………………………………………. peşin bedel ile kiracı bulmak üzere pazarlama faaliyetlerini yapmak ve bu mesleki faaliyeti sonucunda kiraya veren ile kiracı arasında kira kontratı yapılmasına uygun ortamı hazırlamak ve kiracılık ilişkisinin kurulmasına aracılık etmek görevini üstlenmiştir.

2-Kiraya veren, aracı kurumun işbu akdin şartlarına uygun durumda olarak temin ettiği ve kira kontratının yapılmasına hazır hale getirdiği kiracı ile kira kontratını yapmayı kabul etmiştir. Aksi halde kiraya veren, yukarıda belirtilen bir yıllık kira bedelinin % 12’sine karşılık gelen meblağı, Hizmet Bedeli ücreti olarak aracı kuruma ödemekle yükümlüdür.

3-Kiraya veren, kiralanmasını istediği gayrimenkulün maliki ise tapu aslını, maliki değilse anılan gayrimenkulü kiraya vermek hususunda açıkça yetkili bulunduğunu gösteren noterlikçe düzenlenmiş vekâletname aslını aracı kurum temsilcisine ibraz ederek bunların tasdik ettiği birer örneğini ve Nüfus Cüzdanı fotokopisini aracı kurum temsilcisine teslim edecektir. Kiraya veren, bu aşamadan sonra işbu akdin konusu olan gayrimenkulü kiralaması için 3. bir gerçek ya da tüzel kişiyle akit yapamaz, ayrıca kendisi de kiraya veremez. Aksi halde yıllık kira bedelinin % 12’si oranında Hizmet Bedeli ücretini ödemekle yükümlüdür.

4-İşbu akdin süresi (…………) aydır. Taraflardan akdin süresinin uzamasını istemeyen, akdin süresi bitmeden en az 15 gün önce karşı tarafın elinde olacak şekilde, akdin süresinin uzamasını istemediğini, yazılı olarak ihbar edecektir. Bunun ihbar edilmemesi halinde, akit aynı şartlarla ve aynı süre kadar uzatılmış sayılır. Taraflar akdin süresi devam ederken, tek taraflı olarak akdi feshedemezler. Aksi halde, akdin süresi devam ederken, akdi haksız ve tek taraflı olarak fesheden kiraya veren, fesihte kusuru bulunmayan Gayrimenkul Danışmanına yıllık kira bedelinin %12’si oranında Hizmet Bedeli ücreti ödemekle yükümlüdür.                  ……/ ……/ …….

ÖZEL ŞARTLAR : Gayrimenkul Danışmanının bu akitten kaynaklanan hizmeti yerine getirirken yapacağı masraflar sonuçta ………………………. ait  olacaktır ……………………………………..
……………………………………………………………………………………………………………

KİRAYA VEREN :                                                              ARACI KURUM TEMSİLCİSİ :
Adı Soyadı      :                                                                      Kaşe    :
İmzası             :                                                                      İmza    :

 

 

EMLAK KURSU.COM.TR

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller emlakkursu.com.tr 'ye ittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz. 

emlak gayrimenkul imar imar sorgulama imar kanunu tapu tapu kütüğü tapu sorhulama emlak bayilik emlak danışmanı emlak haberleri emlak gündem kiralık daire satılık daire konut ev arsa emlak müşaviri emlak kur
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Emlakçılık belgesi alma şartları!
Emlakçılık belgesi alma şartları!
Kira Gelirlerinde Gerçek Gider Yönteminde İndirilecek Giderler Nelerdir?
Kira Gelirlerinde Gerçek Gider Yönteminde İndirilecek Giderler Nelerdir?