Duvar Lekeleri Nasıl Çıkar?

Duvarlarımızı ne kadar korusak ne kadar kollasak da her zaman farklı sorunlar ile karşılaşabiliriz. Bazen elimizdeki şarap düşebilir, duvarlarda lekeler oluşturabilir.

Duvar Lekeleri Nasıl Çıkar?

Bu durumda ise duvarı temizlemek gerekir. İşte biz de Boyacım Gelsin olarak boya badana dikeyinde pek çok soruya yanıt verdiğimiz gibi bu soruna da çözüm getireceğiz. Duvar lekeleri nasıl çıkar sorusuna birçok açıdan yaklaşarak ihtiyacınız olanı bu içeriğimizde rahatlıkla bulabileceksiniz.

Evde çocukların olması her zaman bir evi mutlu ve huzurlu bir hale getirebilir. Fakat evlerin daha iyi bir yer haline gelmesine yardımcı olan bu çocuklar duvarları da kirletebilen bireyler haline gelebiliyorlar. Bu süreçte temizlenmesi gereken bu evlerin de duvarlarının silinmesi bir mecburiyet halini alabilmektedir.

Silinebilir Boyalar

Silinebilir boyalar artık her evin bir ihtiyacı konumunda olmaktadır. Silinebilen boyaların kullanımı da oldukça kolay olduğu için günümüzde pek çok ev silinebilir boya ile renklenebilir konuma gelmektedir. Bizim de ilk etapta Boyacım Gelsin olarak tavsiyemiz büyük markalardan alacağınız bu tür silinebilir boya uygulamalarının ortaya çıkmasıdır.

Duvarı Temizleme Teknikleri

Duvarı tam anlamı ile temizlemek için birçok yöntem denenebilir. Bu tür denemeler içerisinde ise Boyacım Gelsin olarak tavsiye ettiğimiz birkaç yöntem var. İşte sizin için derlediğimiz en iyi duvar lekeleri çıkarma yöntemleri:

Eğer duvar lekeniz çok güçlü ise öncelikle lekeleri yumuşatmanız gerekmektedir. Bunun için kaynar su ile dolu bir kovayı odaya koyup buharlaşmasını bekleyebilirsiniz. Bu durum duvarlarınızdaki lekeleri yumuşatacaktır. Ardından ılık bir bezle lekeleri silmeye başlayabilirsiniz. Duvarı silme işleminin ardından duvarı mutlaka kurulamalısınız.

Kalem lekeleri ile duvarlarınız kirlendiyse durum biraz daha farklı bir şekilde uygulanabilir. Burada sabunlu ve pamuklu bir bezle duvar temizleme işlemi gerçekleştirilebilir.

Parmak izi lekeleri de zaman zaman duvarlarda oluşabilir. Bunu gidermenin en iyi yolu ise parafin kullanarak temizlemektir. Parafin bu tür lekeleri sökücü niteliği sayesinde size büyük kolaylık sağlayacaktır.

Duvar silme veya duvar lekeleri çıkarmak için mutlaka nemli duvar üzerinde çalışmak gerekir. Nemli duvarlar ile silme işlemi çok daha iyi verim verecektir.

duvarlekelericikarma

Mutfak Duvarları Temizleme

Mutfak duvarları diğer oda duvarlarına göre çok daha fazla kirlenebilir. Burada mutfağın kullanımının büyük bir payı vardır. Bu süreçte duvarların temizlenmesi için sabunlu su ile temizlemenin dışında tuz ilave ederek lekelerin çıkmasını kolaylaştırabilirsiniz. Eğer yağ lekesi çıkarmak istiyorsanız duvar temizleme işlemi sırasında yağ sökücü de kullanabilirsiniz. Burada uygulayacağınız yöntem için duvar lekeleri türü oldukça önemli bir yer tutmaktadır.

Bu içeriğimizde size duvar lekeleri nasıl çıkar başlığı altında birçok bilgiyi sunmaya çalıştık. Umarım sizler için faydalı olabilmiştir. Duvar kirleri temizleme, duvar lekeleri giderme gibi pek çok uygulamayı siz de önce lekelerin türünü tespit edip daha sonra uygulamasını yaparak çalışma yapabilirsiniz. Temiz ve sağlıklı evlerde yaşamanız dileğiyle.

 

 

EMLAK KURSU.COM.TR

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller emlakkursu.com.tr 'ye ittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz. 

Dış Cephe Boya Duvar Kağıdı Alçı ve Alçıpan Epoksi Zemin Kaplama Asma Tavan Çatı Yapımı Gergi Tavan Bölgelere Göre Boyacı Ustası Badana Boya Çeşitleri Boya Badana Soruları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Emlakçılık belgesi alma şartları!
Emlakçılık belgesi alma şartları!
Kira Gelirlerinde Gerçek Gider Yönteminde İndirilecek Giderler Nelerdir?
Kira Gelirlerinde Gerçek Gider Yönteminde İndirilecek Giderler Nelerdir?