Boya Badana Nasıl Yapılır?

Boya badana, evlerin iyi bir biçimde dekore edilmesi, yaşanması için oldukça gereklidir. Boya badana nasıl yapılır sorusu da bu sebeple son günlerde oldukça fazla sorulmaktadır. Merak edilmesinin nedeninin yaşamı güzelleştiren duvarların farkına varılması

Boya Badana Nasıl Yapılır?

Tüm bu işlemlerin ardından sıra mobilya ve diğer iç mimari dekorasyon çalışmalarına geliyor. Bu sebeple boya badana işinin ne kadar önemli olduğunun farkına varabiliriz.

Değişen dünya ile evlerin, büroların ve halka açık alanlarında şekli ve görüntüsü değişmektedir. Görevliler buraları ellerinden geldiği kadar sizlere uygun hale getirmeye çalışmaktadır. Bu değiştirilen tarafların arasında da duvarların veya tavanların renkleri kesinlikle olmaktadır. Sonuçta bu renkler kişi ile bir ömür boyunca gitmektedir. Eğer evinizin veya odanızın duvarlarının renklerini değiştirmek istiyor ama bunu profesyonel yardım almadan yapmak istiyorsanız, isteğinizi bu yazı sonunda öğrenmiş olcaksınız. Badana nasıl yapılır sorusunun cevabı oldukça basit ama bir o kadar da zahmetli bir iştir, eğer etrafınız da bu işi yapan bir usta varsa kesinlikle ondan yardım almanızı tavsiye ederiz, ama kendiniz yapmak istiyorsanız da başlayalım.

Badana Nedir?

Badana, evin iç cephesindeki duvarların boyanması veya yenilenmesi işlemine denir. Badana işlemi sırasında dekorasyona uyumlu bir biçimde istenilen renk ile duvarlar renklendirilir.  Bu işi yapan badana ustaları ayrıca boyacı ustası olarak da adlandırılırlar.

Badana işlemleri genellikle önünde boya kelimesi ile birlikte telaffuz edilir. Boya badana uygulamaları, boya badana renkleri ve boya badana ustaları olarak toplum dilinde yer bulmuş bir kelime grubudur. Evlerin belli dönemler ile yaptığı boya çalışmalarına ülkemizden boya badana çalışmaları adı verilmektedir. Boyacım Gelsin de bu çalışmaları yapan profesyonel firmalardan biridir.

Badana Nasıl Yapılır?

İşimize ilk önce malzemelerimizi temin ederek başlıyoruz. İsteğimiz rengi seçtikten sonra o rengin, silikon veya plastik boyasını alıyoruz. Ardından işimize uygun olan fırçayı seçiyoruz,genellikle 3 ve 4 numara olan fırçalar bizim işimizi halletmemize yardımcı olacaktır. Bir tane de rulo alarak ulaşamadığımız yerleri kolayca boyayabiliriz. Zeminin kirlenip boya olmaması içinde, gazete veya naylon gerekli olduğunu unutmayın. Zımpara ve spatula’da gerekli olan malzemelerin arasındadır. Badana nasıl yapılır, sorusuna cevap aradığımız bu yazıda, badana için gerekli olan temel malzemeleri tamamladık. Sıra duvarda ve tavan da yer alan kabarma ve çatlakları ortadan kaldırmaya geliyor. Kabarmaları spatula ile kaldırdıktan sonra, çatlakları da alçı ile dolduruyor ve kurumaya bırakıyoruz. Almış olduğumuz ruloyu güzelce yıkıyor ve kurumaya bırakıyoruz. Bu sayede boya, ruloya daha iyi nüfus edecektir. Boya badana işlemine böyle hız vermiş bulunduk. Özellikle boya nasıl yapılır kısmını öğrenmeye başladık.

İşimize son hızla devam ediyor ve rulomuzu yavaşça boyaya değdiriyoruz, dikkatli olun, rulonun tamamını içeri sokmuyoruz, sadece bir bölümünü değdiriyoruz. Sonrasında ise rulomuzu eşit bir şekilde bölgelerin üzerinde gezdirerek boya işlemine başlıyoruz. Dikkat etmemiz gereken bir nokta da boyayı alanlara eşit olarak yaymamızdır. Genel olarak 2 kat yapılan boyalar yeterli olmaktadır. Siz boya yaptığınız bölgenin durumuna göre de bunu 3’e çıkarabilirsiniz. Bu şekilde boya işlemini tamamlıyoruz ve boyanın kurumasını ve bölgeye oturmasını bekliyoruz. Badana nasıl yapılır ve boya nasıl yapılır, sorunun cevabını elimizden geldiğince açıklamaya çalıştık. Sizlere şimdiden iyi günler dileriz.

 

EMLAK KURSU.COM.TR

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller emlakkursu.com.tr 'ye ittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz. 

Boya Badana Boya Badana Soruları Boya Ustası Ev Boyama İstanbul Boya Ustaları Dış Cephe Boya Duvar Kağıdı Alçı ve Alçıpan Epoksi Zemin Kaplama Asma Tavan Çatı Yapımı Gergi Tavan Bölgelere Göre Boyacı Ustası Badana
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Emlakçılık belgesi alma şartları!
Emlakçılık belgesi alma şartları!
Kira Gelirlerinde Gerçek Gider Yönteminde İndirilecek Giderler Nelerdir?
Kira Gelirlerinde Gerçek Gider Yönteminde İndirilecek Giderler Nelerdir?