İYI BIR EMLAK DANIŞMANI OLMANIN SIRLARI

Türkiye’nin en güçlü sektörlerinden biri olarak kabul edilen emlak sektörü aynı zamanda gelecek vadeden iş kolları arasında da bulunmaktadır.

İYI BIR EMLAK DANIŞMANI OLMANIN SIRLARI

İyi Bir Emlakçı / Emlak Danışmanı Olmanın Sırları Nelerdir?

 

Türkiye’nin en güçlü sektörlerinden biri olarak kabul edilen emlak sektörü aynı zamanda gelecek vadeden iş kolları arasında da bulunmaktadır. Sayıları her geçen gün artan emlak danışmanları arasında öne çıkmak isteyen kişilerin ise dikkat etmeleri gereken bazı önemli noktalar bulunuyor. 

 

 

Emlak Sektörünü Yakından Tanıyın 

 

Danışman olduğunuzu unutmayın ve sizi tercih eden kişilere bilgi sunmayı ilke haline getirin. Bunun için çalıştığınız sektörün tüm bilgilerini edinmeye çalışırken aynı zamanda mesleki eğitim kursları ile kendinizi geliştirmeye de devam etmelisiniz. 

 

Emlak Piyasası Hakkında Bilgi Edinin

 

Müşterilerinizi doğru bilgilendirebilmek ve yönlendirebilmek adına piyasa hakkında sürekli bilgi edinmeyi bir alışkanlık haline getirin. Satılan ve satışı devam eden gayrimenkullerin yanı sıra yüksek fiyatı nedeniyle uzun zamandır satışta olan gayrimenkullere ait fiyatları mutlaka sürekli araştırın. Doğru fiyat biçilen gayrimenkulün çok daha kısa sürede satılacağını unutmayın ve rayiç bedelleri öğrenerek pazarlığınızı bu fiyat üzerinden yapın. 

 

 

Kendinize Uzmanlık Konusu Ya Da Uzmanlık Bölgesi Edinin

 

Her yerde bulunan Emlakların yerine çok iyi tanıdığınız bir bölgede yer alan taşınmazları satmaya odaklanmak bu alanda uzmanlaşarak daha başarılı satış grafiği oluşturmanızı sağlayacaktır. Yine yatırımlık arsalar gibi bir konuda uzmanlaşan gayrimenkul danışmanı bu alanda daha iyi satışlar sağlayarak mutlu bir müşteri ağı oluşturacaktır. 

 

 

Emlak Gayrimenkul danışmanı Nasıl Giyinmeli?

 

Emlak Gayrimenkul danışmanları, müşteri ile iç içe olan, alıcı ve satıcıyı bir araya getirip bir pazarlık ortamı yaratan ve çok geniş çevrelere sahip olan kişilerdir. Bundan dolayı da bu insanların giyim tarzlarına da göz önünde olmalarından dolayı dikkat etmeleri gerekmektedir. Fakat bu durumu da çok fazla abartmamak lazımdır. Erkek gayrimenkul danışmanları rahat kıyafetleri tercih ederek çok fazla abartmadan şık ve düzenli gözükebilirler. Spor ayakkabı kot pantolon renkli tişörtleri kast etmemekle birlikte, kumaş pantolon beyaz gömlek siyah ceket takım tarzı bir kıyafet tercihi yapmak zorunda değillerdir.

 

Sade ve şık olmak için giydikleri kıyafetleri özenle seçmelidirler. Emlak gayrimenkul danışmanlarında durum böyledir. Bankalarda çalışan gayrimenkul danışmanları için takım elbise şarttır. Bayanlarda ise çok fazla açık olmamakla birlikte beyaz gömlek diz üstü etek ve renkli kıyafetlerden kaçınmaları gerekmektedir. Bankalar kurumsal bir çalışma alanı olduğundan dolayı bayan gayrimenkul danışmanlarının saçları toplu ve düzenli çok fazla aksesuar ve takılardan uzak durmalıdır. Erkekler ise sakalının uzunluğuna dikkat etmeli, saçları uzun olmamalı ve küpe takmaması önemlidir.

 

 

 

 

Girişken Olun, Müşterinizi Sabırla Dinleyin 

 

Yoğun rekabetin söz konusu olduğu bir sektörde çalıştığınızı unutmayın ve girişken olmaya özen göstererek bu rekabette bende varım deyin. Müşterilerinizin taleplerini büyük bir sabırla dinleyin, tüm sorularını doğru şekilde yanıtlayın ve karşı tarafa güven verin. 

 

EMLAK KURSU.COM.TR

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller emlakkursu.com.tr 'ye ittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz. 

EMLAK DANIŞMANI
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Emlakçılık belgesi alma şartları!
Emlakçılık belgesi alma şartları!
Kira Gelirlerinde Gerçek Gider Yönteminde İndirilecek Giderler Nelerdir?
Kira Gelirlerinde Gerçek Gider Yönteminde İndirilecek Giderler Nelerdir?