İş Görüşmesine Giderken Ne Giymeli

Bir iş görüşmesine, bir sözlü mülakata giderken sizin hakkınızda işveren için fikir veren ilk etken kıyafetlerinizdir.

İş Görüşmesine Giderken Ne Giymeli

Henüz birinci dakikadan olumlu veya olumsuz bir ön yargı yaratabilir hakkınızda. Seçtiğiniz kıyafetin tarzı ve rengi aslında sizi yansıtır.

Çok abartılı ve renkli kıyafetler dikkat dağıtacağından tercih edilmemeli. Başvuruda bulunduğunuz pozisyon ve şirketin genel yapısına uyum sağlamalı. Çalışacağınız sektörü de göz önünde bulundurarak seçim yapmalısınız. Bir bayan için iş görüşmesine giderken ne giymeli sorusunun yanıtı: olabildiğince sade ve şık kıyafetler olmalı. Saçların toplanması da artı bir detaydır. Takılar da aynı sadelikte olmalı. Uyumlu bir kıyafet seçimi notunuzu en az bir puan artıracaktır.

 

iş görüşmesine giderken ne giymeli

Aynı şekilde bayların da iş görüşmesine giderken tertipli giyinmesi ve mutlaka tıraş olmaları bu işe verdikleri önemi gösterir. Unutmayın sizi hiç tanımayan insanlar karşısında kendinizi lanse ediyorsunuz. Aslında giymiş olduğunuz giysilerle bir nevi kendi reklamınızı yapıyorsunuz. Elbette sektörlere göre farklı analizler de gerekir. Örneğin katılacağınız mülakat bir bankayla ise takım elbise tercih etmeniz sizin için daha iyi olacaktır. Fakat yaratıcılık gerektiren bir sektörde ise daha rahat giysiler seçmelisiniz.

En az seçtiğiniz kıyafetin tarzı ve rengi kadar önemli bir noktada elbette temiz görünmek. Temiz ve tertipli bir görünüm renk ve tarzdan daha önemlidir denebilir hatta. Fırçalanmış bembeyaz dişler, özenli taranmış temiz saçlar, odaya sizinle birlikte giren hoş bir koku. Önemli olan her şeyde olduğu gibi bu hususta da abartıya kaçmamaktır.

 

iş görüşmesine giderken ne giymeli erkek

Saç şekliniz olabildiğince doğal ve sade olmalı yine. Koku içinse hafif kokular tercih edilmeli. Zarif bir görünüm aynı zariflikte bir kokuyu hak eder. Sigara kullanıyorsanız iş görüşmesinden önce tüketmemeye çalışın. Bu sizin görüşmesini olumsuz etkileyecek bir koku olabilir. Mülakat öncesinde ferahlatıcı bir şeker nefesiniz için iyi olabilir.

 

Elbette bütün bunların işe yarayabilmesi için iyi bir özgeçmiş ve sağlam referanslar da gerekiyor. İşsizlik oranlarının her geçen gün daha da arttığı şu dönemde her mülakat bir öncekine göre daha zorlu geçiyor. Eğer eve biz sizi ararız yanıtıyla dönmek istemiyorsanız mutlaka kendinize ve başvurduğunuz işe verdiğiniz önemi anlatan bir seçimle çıkmalısınız mülakat yapan ekibin karşısına. İyi şanslar.

 

EMLAK KURSU.COM.TR

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller emlakkursu.com.tr 'ye ittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz. 

iş görüşmesi emlak gayrimenkul
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Emlakçılık belgesi alma şartları!
Emlakçılık belgesi alma şartları!
Kira Gelirlerinde Gerçek Gider Yönteminde İndirilecek Giderler Nelerdir?
Kira Gelirlerinde Gerçek Gider Yönteminde İndirilecek Giderler Nelerdir?