Ticari gayrimenkul danışmanı nasıl olunur?

Gayrimenkullerin her zaman insanlar için en önemli yatırım aracı olması ve ekonominin de büyümesi ile birlikte, bu alanda destek sağlayan kişilerin varlığı da bir zorunluluk haline gelmiştir.

Ticari gayrimenkul danışmanı nasıl olunur?

Bugün emlak işlemlerindeki en önemli yardımcımız olan gayrimenkul danışmanları, önemli bir süreç sonunda bu konuma gelebilmektedirler. Gayrimenkul danışmanı olmak isteyenler, bu konu ile ilgili olarak açılmış olan lisans ya da ön lisans programlarına dâhil olabilirler. Emlak ve Emlak Yönetimi, Gayrimenkul ve Varlık Değerleme gibi bölümler öğrencilerin profesyonel olarak bu alanda görev yapması hedefi ile açılmış olan bazı bölümlerdir.

Gayrimenkul danışmanı olmak için yapabileceklerinizden biri de üniversite ya da finans kurum ve kuruluşlarının açtığı kurslara katılmaktır. Bu sertifika programları ile danışmanlık eğitimi alırken, çalışma alanınızı da genişletebilir ve ticari gayrimenkul danışmanı da olabilirsiniz. Bu işinizde belli bir alanda uzmanlaşmak anlamına gelecektir. Bu sertifika programları bazen devlet desteği ile de açılabiliyor. Bulunduğunuz şehirde bu kurslar hakkında yeterli bilgiye ulaşamıyorsanız, Ticaret Odası ya da Sanayi ve Ticaret Odası gibi kurumlara giderek bilgi alabilirsiniz. Burada düzenlenen meslek edindirme kursları arasında bu yönde bir programın olması da muhtemeldir.

Kısacası ticari gayrimenkul danışmanı olmak için öncelikle gayrimenkul danışmanı statüsünü elde edebileceğiniz eğitimi almanı gerekiyor. Ardından ise hem eğitim destekleri hem de tecrübeniz ile ticari emlak işlemlerinde uzmanlaşabilirsiniz. Kendi emlak ofisinize sahip olma düşünceniz varsa, öncelikle iyi bir emlak ofisinde tecrübe edinmeniz önerilir. Eğer kariyerinizi gayrimenkul danışmanı olarak sürdürecekseniz de Startkey gibi başarılı bir isim altında çalışarak, kariyerinizi taçlandırabilirsiniz.

EMLAK KUR, üst düzey bir emlak hizmeti sunduğu için, hem bu sektörde hizmet verenler için iyi bir örnektir, hem de emlak hizmeti alacak olanlar için büyük bir destekçidir. Gelişen sektör şartları ile birlikte, bugünün en önemli iş alanlarından biri olan emlak, sistemli bir çalışma ve hedefler doğrultusunda, büyük kazançlar elde etmenizi sağlayacak olan bir alandır. İşinizi büyüterek, kendi emlak ofisinize sahip olabilir ve bu sektörün önemli isimleri arasında yer alabilirsiniz. EMLAK KUR

 

EMLAK KURSU.COM.TR

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller emlakkursu.com.tr 'ye ittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz. 

Ticari gayrimenkul danışmanı EMLAK EMLAKÇI gayrimenkul
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Emlakçılık belgesi alma şartları!
Emlakçılık belgesi alma şartları!
Kira Gelirlerinde Gerçek Gider Yönteminde İndirilecek Giderler Nelerdir?
Kira Gelirlerinde Gerçek Gider Yönteminde İndirilecek Giderler Nelerdir?