İkinci fuar da Almanya’da

İlki Almanya Düsseldorf’ta gerçekleşen Evim Türkiye Fuarı’na Avrupa’da yaşayan Türkler akın etti.

İkinci fuar da Almanya’da

 Fuara katılan firmalar yüzlerce proje tanıtırken, ziyaretçiler kârlı yatırım fırsatı buldu. Gelen yoğun talep nedeniyle ikinci fuar için düğmeye basıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın desteklediği 2. Evim Türkiye Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı haziranda bu kez Almanya Essen’de gerçekleşecek.

ÇEVRE ve Şehircilik Bakanlığı desteğiyle Almanya’da gerçekleşen Evim Türkiye Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı’nın ilki, gayrimenkul sektörü temsilcilerinden ve ziyaretçilerden tam not aldı. Almanya’nın Düsseldorf kentinde 8-10 Şubat 2019 tarihleri arasında düzenlenen fuara Avrupa’da yaşayan Türklerin akın etmesiyle moral bulan sektör, ikinci fuarın hazırlıklarına şimdiden başladı. Kapıda uzun kuyrukların oluştuğu Evim Türkiye Fuarı’nda sıcak satış da yapılmıştı. Hem firmalar hem de Avrupa’da yaşayan Türkler yeni fuar düzenlenmesini talep edince çalışmalar başladı. Demirören Medya ve İSTexpo Fuarcılık ortaklığıyla ikinci Evim Türkiye Fuarı Ramazan Bayramı’ndan sonra haziran ayı içinde gerçekleşecek. Almanya Essen’deki fuara katılan firmalar özel kampanyalar düzenleyerek uygun fiyatlarla konut satışı yapacak.

 

BAKANLIKTAN DESTEK

Evim Türkiye markasıyla yapılan ilk fuarın yoğun ilgi gördüğünü hatırlatan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, ikinci fuara da destek verdiklerini açıkladı. Hem firmaların hem de ziyaretçilerin fuardan mutlu döndüğünü belirten Bakan Kurum, “Evim Türkiye Fuarı ile hem Almanya’daki vatandaşlarımız memleketlerinden ev sahibi oldu hem de karlı bir yatırım yaptılar. Türk inşaat firmalarının yaptığı satışlar iç piyasada canlanma yarattı. Bu başarı gösteriyor ki Evim Türkiye Fuarı farklı şehirlerde yoluna devam edecek. Biz de bakanlık olarak üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Vatana ve vatandaşa hizmet neredeyse orada oluruz” dedi. Türkiye’de gayrimenkul sahibi olmanın her dönem önemli bir ayrıcalık anlamına geldiğini belirten Bakan Kurum, özellikle geliri döviz olanlar için fiyat avantajı yaşandığına dikkat çekti. Bakan Murat Kurum, fırsatı değerlendirmek isteyen herkesi ikinci Evim Türkiye Fuarı’na davet etti.

HIZLI VE GÜVENLİ ALIM

Yurtdışında yaşayan Türklerin güvenli ve daha hızlı gayrimenkul satın alması için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olarak önemli adımlar attıklarını belirten Bakan Kurum,12 ülkeye tapu ve kadastro temsilcilikleri de açılacağını dile getirdi. Bakan Kurum şöyle konuştu: “Berlin Başkonsolosluğu’nda kurulan Tapu ve Kadastro Temsilciliği ile Almanya’da yaşayan Türk vatandaşları ve Türkiye’de taşınmaz edinmek isteyen yabancılar tapu işlemlerini Berlin Tapu ve Kadastro Temsilciliği’nden yapabiliyor.

 

EMLAK KURSU.COM.TR

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller emlakkursu.com.tr 'ye ittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Emlakçılık belgesi alma şartları!
Emlakçılık belgesi alma şartları!
Kira Gelirlerinde Gerçek Gider Yönteminde İndirilecek Giderler Nelerdir?
Kira Gelirlerinde Gerçek Gider Yönteminde İndirilecek Giderler Nelerdir?