Anadolu Yakası’nda en ucuz evler hangi ilçelerde?

İstanbul’un Asya Kıtası’nda kalan topraklarına Anadolu Yakası deniyor. Karşı yakaya göre daha sakin bir yaşamın olduğu Anadolu Yakası’nda son zamanlarda ev fiyatları da giderek artıyor

Anadolu Yakası’nda en ucuz evler hangi ilçelerde?

. Buna rağmen İstanbul Anadolu Yakası’nda ev bulabileceğiniz uygun fiyatlı evler de bulunuyor. Peki, Anadolu Yakası’nda en ucuz evler hangi ilçelerde?

Bu yazımızda sizlerle Anadolu Yakası’nda en ucuz evler hangi ilçelerde sorusuna yanıt arayacağız. Son yıllarda emlak endeksi hızla yükselen Anadolu Yakası ilçelerinde, ortalama metrekare birim fiyatı da fırladı. Fakat uygun fiyata ev satın alabileceğiniz ilçeler de yok değil.

Sizin için hazırladığımız Anadolu Yakası’nda en ucuz evler hangi ilçelerde listemizde, ortalama metrekare birim fiyatı 2000-3000 TL bandında olan ilçeler yer alıyor. Avrupa Yakası’nda en ucuz evler hangi ilçelerde listemizde daha fazla seçenek varken, Anadolu Yakası’nda daha az seçenek olduğunu görüyoruz.

 

Anadolu Yakası’nda en ucuz evler hangi ilçelerde listesini hazırlarken, Hürriyet Emlak’ta yer alan Detaylı Emlak Endeksi verilerinden faydalandık. Az önce ifade ettiğimiz gibi, ortalama metrekare birim fiyatı 2000-3000 TL bandında olan son 12 aylık verileri kullandık.

İşte sizin için hazırladığımız Anadolu Yakası’nda en ucuz evler hangi ilçelerde sorusunun cevabı:

1. Sancaktepe

İstanbul’un konut projeleri bağlamında en gözde semtlerinden biri de Sancaktepe. Nüfus yoğunluğu bakımından, İstanbul ortalamasının üzerinde bir nüfus yoğunluğuna sahip olan bölge, önümüzdeki yıllarda adından sıkça söz ettirebilir. Çünkü İstanbul Sancaktepe konut projeleri pek çok ailenin hayallerini süslüyor. Üstelik fiyat bakımından da oldukça uygun evlere ulaşabiliyorsunuz.

Sancaktepe’de yer alan evlerin ortalama metrekare birim fiyatı 2.459 TL.

Anadolu Yakası Sancaktepe

Sultanbeyli

Sultanbeyli ilçesi güneybatıda Kartal, doğuda Pendik, kuzeybatıda Sancaktepe ilçelerine komşu. Tarihi çok eski dönemlere kadar uzanan ilçede, ortalama metrekare birim fiyatı 2.779 TL olarak dikkat çekiyor.

Anadolu Yakası Sultanbeyli

Pendik

Marmara Denizine sahili olan bir ilçe olan Pendik, güneydoğu’da Tuzla, doğuda Gebze, kuzeyde Şile ve Çekmeköy, batıda Kartal, Sancaktepe ve Sultanbeyli ile komşu. Son yıllarda konut projelerinin geliştirildiği gözde ilçelerden biri olan Pendik’te ortalama metrekare birim fiyatı 3.016 TL.

Anadolu Yakası PendikAnadolu Yakası Pendik

Çekmeköy

Önceleri Ümraniye’ye bağlı bir belediye olan Çekmeköy, 2009’da Ömerli, Alemdağ ve Taşdelen ilk kademe belediyelerinin tüzel kişiliklerinin sona ermesi ve bu belediyelere bağlı 17 mahalle ile 5 köyün katılmasıyla oluşan yeni bir ilçe. Çekmeköy’de ortalama metrekare birim fiyatı ise 3.021 TL.

Anadolu Yakası Çekmeköy

 

 

EMLAK KURSU.COM.TR

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller emlakkursu.com.tr 'ye ittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Emlakçılık belgesi alma şartları!
Emlakçılık belgesi alma şartları!
Kira Gelirlerinde Gerçek Gider Yönteminde İndirilecek Giderler Nelerdir?
Kira Gelirlerinde Gerçek Gider Yönteminde İndirilecek Giderler Nelerdir?