Aktif Plan Çizim Yöntemi

Aktif Plan Çizim Yöntemi Bu yönteme göre şehir planlaması yapılırken şehir bir bütün olarak ele alınır ve şehir tek seferde planlanır. Şehrin gelecekte alacağı şekil ayrıntılı olarak gösterilir.

Aktif Plan Çizim Yöntemi

Tüm yollar ve genişlikleri, imar adalarının boyutları, binaların biçim ve yükseklikleri gibi her türlü detay belirtilir.

Aktif Plan Çizim Yöntemi Neden Kullanılmaktadır?

Şehrin tamamının gözükmesi olarak kullanılan aktif plan çizim yöntemi ile birlikte şehir planlamaları yapılmaktadır. Bu planlamalar çerçevesinde şehrin birkaç sene sonraki hali az çok tahmin edilebilir.

Bu şekilde şehrin alt yapı hizmetleri ve diğer bütün hizmetleri daha geniş kapsamda düşünülerek projelendirilecektir. Bunun yanında hızlı kentleşme ve çarpık kentleşme gibi birçok sorun çoğu şehrin problemidir.

 

Şehrin görüntüsünün alınması ile birlikte bu görünümden kurtulabilmek için çalışmalar da başlatılabilir. Aktif plan çizim yöntemi kapsamında şehir içerisinde yer alan adaların ve parsellerin gözükmesi ile birlikte şehrin aktif kullanım alanlarını ve değerleme ölçütlerini de görüntüleyebilirsiniz. Bu sayede şehir içerisinde yatırım alanları da belli olacaktır.

 

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller emlakkursu.com.tr 'ye aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz. 

Aktif Plan Çizim Yöntemi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Emlakçılık belgesi alma şartları!
Emlakçılık belgesi alma şartları!
Kira Gelirlerinde Gerçek Gider Yönteminde İndirilecek Giderler Nelerdir?
Kira Gelirlerinde Gerçek Gider Yönteminde İndirilecek Giderler Nelerdir?