Akıllı Bina

Akıllı bina, farklı sistemlerin tek bir merkezden birbirlerine bütünleşmiş olarak çalıştırılabilmesidir.

Akıllı Bina

Akıllı ev ve akıllı bina otomasyon sistemlerinde kullanılan birtakım elektronik cihazlar yardımıyla, ev ve bina sakinlerinin ihtiyaçlarına cevap verebilen, onların hayatlarını kolaylaştıran ve daha güvenli, daha konforlu ve daha tasarruflu bir yaşam sunan evleri akıllı binalar olarak tanımlayabiliriz.

Bu farklı sistemler, iklimlendirme, aydınlatma, motorlu perde-panjur, audio-video, kapalı devre kamera sistemi, yangın algılama, güvenlik, interkom, access giriş-çıkış sistemleridir.

Akıllı binanın avantajları

Akıllı bina kullanıcılarına tasarruf, konfor ve güvenlik sunabildiği sürece gerçek amacına hizmet etmiş olur.

Akıllı ev sistemlerinin ev kullanıcılarına, günlük hayatımızdaki birçok işleri otomatik olarak yerine getirilmesine olanak tanır.

Güneş doğarken panjur ve perdelerin otomatik olarak açılması veya istenilen ışık seviyesine göre otomatik olarak ayarlanmasını sağlar. Rüzgar hızına ve yağmur durumuna bağlı olarak panjurların otomatik kapanması sağlanabilir.

Dış hava koşullarına göre evin sıcaklığının istenilen değerlere getirilmesi, varlık detektörleri ile evin hollerinde ışıkların istenilen aydınlık değerlerine göre otomatik olarak yanması, herhangi bir alarm durumu, gaz kaçağı veya su baskınında vanaların otomatik olarak kapanması, bütün evin elektriğinin kesilmesi ve kullanıcının e-posta ile bilgilendirilmesi, bir akıllı ev sisteminde olması gereken ve kullanıcının bu sistemi alırken araması gereken başlıca özelliklerdir.

 

 

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller emlakkursu.com.tr 'ye aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz. 

Akıllı Bina
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Emlakçılık belgesi alma şartları!
Emlakçılık belgesi alma şartları!
Kira Gelirlerinde Gerçek Gider Yönteminde İndirilecek Giderler Nelerdir?
Kira Gelirlerinde Gerçek Gider Yönteminde İndirilecek Giderler Nelerdir?