Antre

Antre kelimesinin Türkçe’deki karşılığı “giriş”tir. Antre, bir evin ana giriş kapısının diğer odalara ve mekânlara dağılımın sağlandığı alanı kapsamaktadır.

Antre

Eve giriş bölümü olarak kabul edilen bu alanlar, evin geneli ile ilgili ilk izlenimin verildiği bölüm olduğu için ev satın alanlar ya da kiralayanlar için önem taşımaktadır.

Antre nasıl düzenlenmelidir?

Antrelerin düzenlenmesinde kullanışlılık kadar dekoratif unsurlar da öne çıkmaktadır. Antrede genellikle portmantolar yer alır. Antreler son zamanların modern yapısına ve ev sahiplerinin tercihlerine göre düzenlenebilmektedir. Günümüzde ahşap, sade ve pastel renklerin kullanılmasının yanı sıra herkesin kendi zevkine göre büyük boy aynalarla, dolaplarla dekore edilmektedir. Ayrıca, antrelerde çoğunlukla pencere bulunmadığı için aydınlatmasına da ayrı bir özen gösterilmesi gerekir. Özellikle kalabalık aileler için kullanışlı bir dekorasyon tercih edilirse antreler fazla eşyaları, ayakkabıları, sık kullanılan palto ve mantoları toplayan dolaplara yer verilen önemli bir alandır.

Bina girişleri de antre olduğundan aynı özen özellikle yeni yapılarda dikkat çekmektedir.

 

 

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller emlakkursu.com.tr 'ye aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz. 

Antre
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Emlakçılık belgesi alma şartları!
Emlakçılık belgesi alma şartları!
Kira Gelirlerinde Gerçek Gider Yönteminde İndirilecek Giderler Nelerdir?
Kira Gelirlerinde Gerçek Gider Yönteminde İndirilecek Giderler Nelerdir?