Bayındır Hale Getirme

Bayındır Hale Getirme Bölgelerin belli bir imar planıyla yerleşim yerine uygun hale getirilmesine bayırdır hale getirme denir.

Bayındır Hale Getirme

Bir bölge bayındır hale getirilmeden önce gerekli prosedürlerin tamamlanması, hukuki işlemlerin eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesi gerekir. Yapılan konut, fabrika, okul gibi toplum hizmetine faydalı üretimler, bölgenin bayındır hale gelmesini ve kalkınıp gelişmesini sağlar.

Bayındır hale getirilecek olan tüm arsalarda mutlaka eğim kontrol edilmeli ve bölgenin her yerindeki yükseltiye, duruş biçimine, belirlenen biçime, konum durumuna dikkatli bir şekilde inceleme yapılmalıdır. Böylelikle de konut yapılabilmesi için gerekli işlemler tamamlanmış olur.

Bayındır Hale Gelen Bölgelerde Neler Yapılabilir?

Bayındır hale getirmek için görevli olan kişiler işinde uzman olmalı ve bu tarz çalışmalarda tecrübesi bulunmalıdır. Konumun yapısını ve değerini zedeleyici işlemler, arsa üzerine kurulacak olan yapının da düzenini sarsabilir. Bayındır hale getirilen bölgelerde çiftlik kurulabilir, belediyenin belirlemiş olduğu kat sayısına bağlı olarak apartman yapılabilir veya müstakil ev inşaatına başlanabilir. Bu sayede henüz bayındır hale getirilmemiş olan böyle kullanıma açılmış olabilecektir. Arsa satın alındıktan sonra tüm çalışmalar kontrol edilmelidir.

 

 

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller emlakkursu.com.tr 'ye aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz. 

Bayındır Hale Getirme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Emlakçılık belgesi alma şartları!
Emlakçılık belgesi alma şartları!
Kira Gelirlerinde Gerçek Gider Yönteminde İndirilecek Giderler Nelerdir?
Kira Gelirlerinde Gerçek Gider Yönteminde İndirilecek Giderler Nelerdir?