Brüt Beton

Brüt Beton Üzerine sıva yapılmayan betondur. Bilinen betona göre daha küçük tanelere sahip yapıda olan beton, brüt beton olarak adlandırılır.

Brüt Beton

Hazır beton ile daha küçük granüllü mıcırın karıştırılmasıyla elde edilir.  Tabi aynı dayanıklılığı verecek şekilde brüt beton tasarlamak normal betona göre daha maliyetlidir.

Mıcırın çapı azaldıkça dayanıklılık azalacağı için bağlayıcı miktarı arttırılması gereklidir. Bu sebeple brüt beton normal betona göre daha maliyetlidir.

 Brüt beton malzeme, uygulamada taşıyıcı sistemin bir yüzeyi şeklinde düşünülebilir veya bir kaplama elemanı olarak kullanılabilir.

 Binaların iç ve dış yüzeylerinde, bina ile dış çevre arasındaki sınırlayıcı duvar elemanlarında, istinat duvarlarında, vb. gibi pek çok yerde uygulanabilir. 

Brüt beton malzeme doğal rengi olan grinin yanı sıra, çeşitli yöntemler ile istenilen renkte elde edilebilir.

Mimari yapılarda brüt beton çok fazla tercih edilen bir malzemedir. Gerek dış mekan, gerekse iç mekanda sade ve aynı zamanda şık bir görüntü oluşturmaktadır.

 

 

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller emlakkursu.com.tr 'ye aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz. 

Brüt Beton
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Emlakçılık belgesi alma şartları!
Emlakçılık belgesi alma şartları!
Kira Gelirlerinde Gerçek Gider Yönteminde İndirilecek Giderler Nelerdir?
Kira Gelirlerinde Gerçek Gider Yönteminde İndirilecek Giderler Nelerdir?