Çatı Katı

Çatı katı, çatı ile son kat arasında yapılan küçük yapıdır.

Çatı Katı

Yeni evlerde daha sık rastlamaya başladığımız çatı katları, nasıl değerlendireceğinize karar verdikten sonra zevkinizi yansıtabileceğiniz özel mekanlara dönüşmeye hazırdır. Çoğunlukla yatak odası olarak kullanılsa da, çocuk odasına, çalışma odasına, oturma odasına, hatta hobileriniz için ayıracağınız bir odaya da dönüştürülebilir.

Çatı katını planlarken aşağıdaki hususlara dikkat etmek faydalı olacaktır.

  • Çatı katlarında konforlu bir yaşamı yakalamak için yalıtım ve havalandırma öncelikli dikkat edilmesi gereken konuların başındadır.
  • Kolay açılıp kapanan geniş bir pencere de çatı katı dekorasyonunda işlevsel bir role sahip olacaktır.
  • Çatı katında ışık ve aydınlatma önemlidir. Eğer yeterince gün ışığı almayan bir çatı katınız varsa, duvar renginde, yer döşemelerinde ve mobilya seçiminde açık renklere yönlenmek doğru olur. Aydınlatma için apliklerden ve spotlardan faydalanılır.
  • Değişen tavan yüksekliği ise biraz yaratıcılık, biraz marangoz desteği ile çözülebilir. Üçgen alanlar için renkli raflar odaya farklı bir hava katabilir.
  • Eğer çatı katının tavanı mimari açıdan uygunsa cam yaptırılır.
  • Çatı katınız istediğiniz büyüklükte değilse, aynaları aynı zamanda bir aksesuar gibi yer vereceğiniz size özel bir giyinme odası olarak kullanabilirsiniz.

 

 

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller emlakkursu.com.tr 'ye aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz. 

Çatı Katı
Sahibinebak.com
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Emlakçılık belgesi alma şartları!
Emlakçılık belgesi alma şartları!
Kira Gelirlerinde Gerçek Gider Yönteminde İndirilecek Giderler Nelerdir?
Kira Gelirlerinde Gerçek Gider Yönteminde İndirilecek Giderler Nelerdir?