Daire Tipi

Daire Tipi Günümüz konut projelerinde herkesin zevkine ve ihtiyacına yönelik daire tipleri tasarlanıyor.

Daire Tipi

Örneğin stüdyo daire, loft daire, a tipi daire, a+ tipi daire gibi daire çeşitlerini arttırmak mümkün

STÜDYO DAİRE

Stüdyo tarzı daireler, "1+0 daire" şeklinde de ifade edilebiliyor. Buradan da anlaşılacağı üzere stüdyo daireler, tek bir odası olan daire tiplerini ifade ediyor. Stüdyo daireler, tek bir odadan meydana geliyor. Bir konutta bulunması gereken diğer yaşam alanlarının kapıları ise bu odaya çıkıyor. Yani, mutfak, banyo, salon ve yatak odası gibi bölümler tek bir oda içine yerleştiriliyor

1+1 DAİRE TİPİ

1+1 daire tipi deha çok yeni evli çiftlere, bekarlara ve öğrenci kişilere hitaben yapılan daire tipidir. 1 oda ve 1 salondan oluşur. Bu dairelerde hem yakıt tasarrufu hem elektrik tasarrufu sağlanabiliyor. 2+1'ler 2 oda 1 salonu; 3+1'ler ise 3 oda 1 salonu ifade ediyor.

LOFT TİPİ DAİRE

Loft; eski fabrikaların değerlendirilip tekrar ticari amaç güden alanlar olarak düzenlenmesine de deniyor. Loft tipi daireler ise, ülkemizde yapıların çatı katında düzenlenen daireleri ifade ederken, yurt dışında ise loft tipi daire, fabrikadan dönüşen kullanım alanları anlamına geliyor.

PENTHOUSE DAİRE

Penthose daire, genellikle otellerde ve lüks apartmanlarda yer alan daire tipi olarak karşımıza çıkıyor. Bu tarz penthouse daireler, yapının en üst katında bulunuyor. Yapı asansörlerinde "P" harfi ile gösterilen tuşa basıldığı takdirde, asansör penthouse dairenin kapısında şahsa ait şifrenin girilmesi ile açılıyor.

A TİPİ DAİRE İLE A+ TİPİ DAİRE

Bu tarz daireler ise projeden projeye değişiklik gösteriyor. Projeler kendi tasarladıkları lüks dairelere a tipi daire diyebiliyor. A+ tipi daireler ise projedeki en lüks daireyi ifade edebiliyor. Bu nedenle a tipi daire ile a+ tipi daire özelliklerinin; dairenin yer aldığı projeden öğrenmek daha sağlıklı oluyor

 

 

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller emlakkursu.com.tr 'ye aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz. 

 

Daire Tipi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Emlakçılık belgesi alma şartları!
Emlakçılık belgesi alma şartları!
Kira Gelirlerinde Gerçek Gider Yönteminde İndirilecek Giderler Nelerdir?
Kira Gelirlerinde Gerçek Gider Yönteminde İndirilecek Giderler Nelerdir?