Lebiderya

Lebiderya Deniz kenarında sahil hattında veya deniz manzarasının tamamen göründüğü evler için konumu, manzarayı nitelendirmek için kullanılan bir emlakçılık terimidir.

Lebiderya

Farsça kökenli bir kelime olup, tam karşılığı “kesintisiz deniz manzarası” olarak ifade edilebilir.

Kesintisiz deniz manzaralı evler nerede?

Lebiderya konutlara İstanbul Boğazı'nda yer alan yalıları, yol kenarında sıralanan ya da yüksek sırtlarda yer alan daireleri örnek olarak gösterebiliriz.

Muhteşem boğaz ya da adalar manzarasının keyfini çıkarmak, 24 saat yaşayan İstanbul siluetini seyretmek böyle yerlerde oturanlar için ayrıcalıklı bir durumdur.

Kiralamak ya da satın almak isteyenlere manzara faktörü eklendiği için, normal piyasa fiyatlarının çok üzerinde rakamlar karşımıza dezavantaj olarak çıkabilir.

İstanbul’un Avrupa Yakası ve Anadolu Yakası’nın Boğaz hattında yol boyunca sıralanmış konutlarda da yoğun trafik ve cadde gürültüsü dezavantaj olarak karşımıza çıkabilir.

 

 

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller emlakkursu.com.tr 'ye aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Lebiderya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Emlakçılık belgesi alma şartları!
Emlakçılık belgesi alma şartları!
Kira Gelirlerinde Gerçek Gider Yönteminde İndirilecek Giderler Nelerdir?
Kira Gelirlerinde Gerçek Gider Yönteminde İndirilecek Giderler Nelerdir?