Otomasyon

Otomasyon Belirli iş alanlarında iş verimliliğini arttırmak için insan gücüyle makine gücü arasında paylaşım yaptırılmasına otomasyon denir

Otomasyon

İnsan gücünün fazla şekilde kullanılması sistemine “yarı otomasyon” , makine gücünün fazla kullanıldığı sisteme de  “tam otomasyon” denilmektedir. Makineleşme süreci ile birlikte üretimde hızlı ilerleme ve süreklilik elde edilmiştir.

Otomasyonun avantajları nelerdir?

Kalitede yadsınamayacak derece artış, zamanı daha avantajlı kullanım, iş kazalarında azalma, kalitede artış, kontrol edilebilirlik, maliyetlerde düşüş ve hız unsuru ile rakip firmalar üzerinde avantaj sağlamaktadır.

Otomasyonun dezavantajları nelerdir?

İlk kurulum aşamasında maliyetlerin yüksek olması en göze çarpan dezavantajdır. Yatırım ve montaj maliyetini oldukça yükseltir. İş istihdamının düşmesi açısından işçiler için stresli bir durumdur. Bu sebeple işletmenin, avantaj /dezavantajları göz önüne alarak, otomasyon sistemine ihtiyacı olup olmadığıyla ilgili analiz yaptırması  ve hangi sistemin faydalı olacağına karar vermesi daha sağlıklı olur.

 

 

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller emlakkursu.com.tr 'ye aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Otomasyon
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Emlakçılık belgesi alma şartları!
Emlakçılık belgesi alma şartları!
Kira Gelirlerinde Gerçek Gider Yönteminde İndirilecek Giderler Nelerdir?
Kira Gelirlerinde Gerçek Gider Yönteminde İndirilecek Giderler Nelerdir?