Salon Ne Demek

Salon Bir evde konukları ağırlamakta kullanılan en geniş odaya salon denir. Evin en önemli yaşam alanlarından olan salonlar, evimizin misafire açılan

Salon Ne Demek

kapısıdır. Salonlar dinlenme alanımız, kendimizi zinde ve güvende hissettiğimiz, kişiliğimizin yansıdığı hoş sohbetlerin yapıldığı mekânlardır.

Koltuk, oturma grubu, halı ve orta sehpadan oluşan bir merkez yaratmak son derece davet edici bir etkiye sahiptir. Bu eşyalar için yeterince alana sahipseniz L şeklinde köşe takımı oturma gruplarını duvardan odanın merkezine gelecek şekilde kaydırabilirsiniz.

Karşılıklı yerleştireceğiniz koltuklar birebir iletişim ve sohbetler için çok iyi bir tercih olur. Salonunuzda şömineniz varsa şömine etrafında eşyalarınızı konumlandırmak çok daha etkileyici olacaktır.

Salon dekorasyonu için renk, desen, form veya stil gibi değişikliklere her zaman açık olun. Çünkü yapılacak küçük dokunuşlar büyük değişimler sağlayabilir, farklı kombinasyonlar oluşturabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse antika bir yan sehpa ya da orta sehpayı farklı tarz bir oturma grubuyla kombine edebilirsiniz.

Salon dekorasyonu için doğru aydınlatma kullanmak oldukça önemli. Rahat edebileceğiniz bir atmosfer yaratmak için öncelikle salonunuzun aydınlatmasında birden fazla seçeneğin bulunması şart.

Örnek verecek olursak salonda yemek masanızı aydınlatan ünite ile oturma grubunda sohbet ederken kullanılacak aydınlatma farklı olmak zorundadır.

 

 

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller emlakkursu.com.tr 'ye aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Emlakçılık belgesi alma şartları!
Emlakçılık belgesi alma şartları!
Kira Gelirlerinde Gerçek Gider Yönteminde İndirilecek Giderler Nelerdir?
Kira Gelirlerinde Gerçek Gider Yönteminde İndirilecek Giderler Nelerdir?