Stüdyo daire nedir?

Stüdyo Daire Günümüzde tüm yaşam alanlarının iç içe olduğu daire tipine stüdyo daire deniyor. Stüdyo tipi dairelerde mutfak, yaşam alanı ve uyuma alanı bir arada tasarlanıyor. Bu da kullananlara pratik bir yaşam alanı sunuyor.

Stüdyo daire nedir?

Stüdyo tipi daireler iki çeşittir. Birinci tip 1+0 olarak tasarlanan, salon ve mutfak bir arada sunulan stüdyo dairelerdir. Bu daire tipinde banyo dışında ayrıca bir alan bulunmaz. İkinci tip stüdyo dairelerin ise tek farkı 1+1 şeklinde tasarlanıyor olmalarıdır. Genellikle yatak odası olarak kullanılan ayrıca bir oda daha vardır.

Stüdyo dairenin avantajları nelerdir?

Stüdyo dairelerin avantajlarını sıralamak gerekirse başta fiyat olarak uygun olmaları ev sahibi olmak isteyenler için ya da yatırım yapmak isteyenler için oldukça cazip gözükmektedir. Isınma, elektrik ve su gibi diğer giderlerin düşmesi, temizlik vaktinin kısalması stüdyo dairelerde özellikle yalnız yaşayanlar için avantajlı bir durumdur. Portatif, açılıp kapanabilen ev eşyalarıyla döşenen bu dairelerde yerden tasarruf da sağlanır.

 

 

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller emlakkursu.com.tr 'ye aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Stüdyo daire nedir?
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Emlakçılık belgesi alma şartları!
Emlakçılık belgesi alma şartları!
Kira Gelirlerinde Gerçek Gider Yönteminde İndirilecek Giderler Nelerdir?
Kira Gelirlerinde Gerçek Gider Yönteminde İndirilecek Giderler Nelerdir?