Konuttan Nasıl Para Kazanılır?

Gayrimenkul satın alarak para kazanmak, yapılacak olan yatırımın niteliğine göre değişiklik göstermektedir.

Konuttan Nasıl Para Kazanılır?

Gayrimenkul satın alarak para kazanmak, yapılacak olan yatırımın niteliğine göre değişiklik göstermektedir.

Bu noktada atılması gereken adımlar ve uyulması şart olan birçok değişik kriter söz konusudur.

Konuttan Para Kazanma Yöntemleri

Gayrimenkulden nasıl para kazanılır ile alakalı olarak şu yolu takip etmek gerekmektedir;

Kelepir Ev Satın Almak

Kelepir ev, bulunmuş olduğu bölgedeki fiyatlardan daha aşağıda meblağlara satılan olan konutlar olarak tanımlanmışlardır. Kelepir evler, ortalamanın altında bir ücretten satıldığı için yüksek gelir kazanma noktasında size avantaj sağlayabilmektedir. Ancak kelepir ev satın alma işleminden önce, konutun bulunmuş olduğunu bölgenin analizini yapmak gerekmektedir. Bu analiz sayesinde; bekle ve sat yöntemini başarılı bir biçimde uygulayabilirsiniz.

Kredi ile Ev Satın Almak

Kredi kullanarak ev satın almak çok sık tercih edilen yöntemlerden birisidir. Kredi çekip evi alan kişi, birkaç sene boyunca kredi borçlarını ödeyebilir. Daha sonra toplam maliyeti geçen miktarda para veren kişiye ev satılabilir. Bu şekilde banka ile görüşme yapabilir ve evi alan kişiye bu krediyi devredebilirsiniz. Böylelikle evden kar etmiş olacaksınız.

Takas

Ev takasları, gayrimenkulde nasıl para kazanılır sorusuna verilen bir diğer önem cevaptır. Takas üzerinden para kazanmak için daha yüksek miktarda değere sahip olan bir ev ile sizin almış olduğunuz konutu takas etmek gerekmektedir. İki ev arasındaki ücret farkını ödedikten sonra, vergiden muaf olma şansınız da vardır. Çünkü tapu alma işlemlerinde bu durumu açıkladığınız zaman, vergi ödemek zorunda kalmayacaksınız.

Evi İyileştirme

Satın alınacak olan evin iyileştirilmesi, bir diğer önem para kazanma yöntemi olarak dikkat çekmektedir. Evi satmadan önce içinde yapacağınız dekorasyon ve tadilat işlemler, evin değerinin artmasını sağlayacaktır. Bu noktada toplam tadilat ve dekorasyon masraflarını hesaplamanız ve daha sonra bu miktarı satış rakamının üstüne eklemeniz gerekmektedir.

Gelişecek Bölgelerden Ev Almak

Terkin Nedir? Emlak Sektöründe Terkin

Tüm kentler, genellikle batı yönlü olarak gelişip, büyürler. Şehir merkezlerinden ev almak yerine, geliştirme gösteren ve ileride çok değerlenecek olan yerlerden bir gayrimenkul satın almak çok daha mantıklıdır. Bu noktada arsa almak da mümkündür.

Temelden Ev Satın Almak

Gayrimenkulden nasıl para kazanılır durumu ile alakalı başvurulacak bir yöntemdir. Henüz inşaat halinde olan bir gayrimenkul için bir miktar nakit para ödeyin. Daha sonra taksitler ile ödeme işlemlerinizi tamamlayın. Tapu alma işleminden sonra evi satabilir ve oldukça yüksek bir gelir elde edebilirsiniz.

Müstakil Ev Satın Almak

Müstakil ve bahçeli bir ev satın alarak, ileride gerçekleşecek olan kentsel dönüşüm planlarında size çok büyük bir avantaj sağlayacaktır.

Bu noktada dikkat edilmesi gereken birkaç farklı husus vardır. Bunların başında imarı olan yerlere yönelmek gerekmektedir. Ayrıca arsa payının ne kadar olduğu, olası kar karşılığı satın alma işlemlerinde önemli bir kriter olacaktır.

kaynak: hurriyetemlak.com

Gayrimenkulden para kazanma Gayrimenkulden nasıl para kazanılır emlaktan para kazanma yollarıı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Emlakçılık belgesi alma şartları!
Emlakçılık belgesi alma şartları!
Kira Gelirlerinde Gerçek Gider Yönteminde İndirilecek Giderler Nelerdir?
Kira Gelirlerinde Gerçek Gider Yönteminde İndirilecek Giderler Nelerdir?